Choose A Sport:
1 H Northern-Cal                 Damascus H 1
    (H) Northern-Cal             (H) Damascus    
16   BYE             BYE   16
      32-0 (H) Northern-Cal.         (H) Damascus 10-0      
8 H Friendly         S. Hagerstown H 8
    Forfeit, 7-0 Friendly         Frederick 3-0    
9   Potomac             Frederick   9
      8-0 (H) Northern-Cal.     (H) Damascus 4-1      
5 H Westlake         Northwood H 5
    Westlake     Northwood 16-5    
12   BYE       Watkins Mill   12
      12-0 Huntingtown       N. Hagerstown 17-3      
4 H Huntingtown           N. Hagerstown H 4
    (H) Huntingtown           (H) N. Hagerstown 13-0    
13   BYE               Einstein   13
       
SOUTH #1
8-0 (H) Northern-Cal.   (H) Damascus 5-0
WEST #2
       
3 H Chopticon     Regional Champion   Regional Champion     Rockville H 3
    (H) Chopticon       (H) Rockville    
14   BYE       BYE   14
      7-2 Chopticon   (H) Tuscarora 12-3      
6 H Thomas Stone   Tuscarora H 6
    Thomas Stone   Tuscarora 11-0    
11   BYE       Seneca Valley   11
      4-1 Chopticon   Tuscarora 6-5      
7 H Crossland           Thomas Johnson H 7
    Crossland       Th. Johnson 9-6    
10   BYE       Urbana   10
      17-0 (H) La Plata       Th. Johnson 6-3      
2 H La Plata     (H) Northern-Cal.     Linganore H 2
    (H) La Plata     State Finalist     (H) Linganore    
15   BYE               BYE   15
                     
         
vs
         
1 H Northeast-AA       1-0   6-1       Eastern Technical H 1
    (H) Northeast-AA           (H) E. Technical    
16   BYE           BYE   16
      6-3 Howard   E. Technical   (H) E. Technical 5-0      
8 H Wilde Lake   State Finalist   Franklin H 8
    23-5 Howard       Franklin 12-2    
9   Howard       (H) E. Technical   City   9
      2-1 Mt. Hebron   2-0      
5 H Mt. Hebron       Parkville H 5
    11-0 Mt. Hebron   (H) Towson 14-5    
12   Centennial NORTHERN-CAL. Towson   12
      8-0 (H) Mt. Hebron
State Champion
Bel Air 10-0      
4 H J.M. Bennett       Hereford H 4
    (H) J.M. Bennett   3-0   Bel Air 4-0    
13   BYE           Bel Air   13
       
EAST #4
6-5 River Hill   E. Technical 2-0
NORTH #3
       
3 H River Hill     Regional Champion   Regional Champion     C.M. Wright H 3
    (H) River Hill           (H) C.M. Wright 14-0    
14   BYE   CLASS 3A SOFTBALL STATE TITLE GAME
SATURDAY, 1 P.M.
  Woodlawn   14
      7-6 (H) River Hill UNIVERSITY OF MARYLAND (H) C.M. Wright 12-5      
6 H Atholton       Aberdeen H 6
    12-0 Atholton       Aberdeen 16-6    
11   Annapolis         C.M. Wright   North Harford   11
      5-4 (H) River Hill         10-0      
7 H Reservoir               Patterson H 7
    7-0 Reservoir           Patapsco 25-2    
10   Hammond           Patapsco   10
      3-0 Reservoir           Patapsco 11-8      
2 H Stephen Decatur               Digital Harbor H 2
    (H) Stephen Decatur               (H) Digital Harbor 11-5    
15   BYE                   Milford Mill   15
Powered By CountySportsZone.com
For MPSSAA State Semifinals and Finals Tickets Visit
https://mpssaa.ticketleap.com
MPSSAA Corporate Partners

County Sports Zone, LLC is not affiliated with the Maryland Public Secondary Schools Athletic Association (MPSSAA). County Sports Zone, LLC is not responsible for the posting of inaccurate scores, but we will make every effort to provide accurate, updated scores.

County Sports Zone (www.CountySportsZone.com) provides the official schedule and scores for all Maryland Public Secondary School Athletic Association (MPSSAA) Playoff games. Any commercial use of the schedules or scores is prohibited unless it is clearly attributed to County Sports Zone. Contact us at contactus@countysportszone.com